Blog > Komentarze do wpisu
Nic z przypadku się nie zdarza ...

Każdy wtajemniczony w duchową prawdę człowiek wie, że nic co się na świecie wydarza, lub nam się przydarza nie jest przypadkiem lub też zbiegiem okoliczności. Bo wszystko to ma w sobie głębokie duchowe uzasadnienie, gdyż o ducha lub dokładniej się wyrażając o nasze dusze tutaj się rozchodzi ... o ich ratunek ... o uzdrowienie i przebudzenie ich. Taki plan ma z nami Sam nasz Bóg i Stworzyciel, dlatego przemawia On do nas przez wydarzeżnia które chcą na coś ważnego zakomunikować, na coś naszą uwagę zwrócić. Trzeba nauczyć się je z Bożą pomocą właściwie kojarzyć je właściwie rozumieć, a wówczas można z nich na przyszłość wiele dobra wyciągnąć, wiele cierpień, nieszczęść i rozczarowań sobie zaoszczędzić ... gdyż Bogu chodzi tylko i jedynie o to co w nas wieczne ... a więc o nasze dusze. Tak więc i to się w tych dniach w Polsce i z Polakami dzieje, to co doświadczają, odczuwają i przeżywają, chce do nich przemówić im coś zakomunikować. Chcemy mowę trą zrozumieć to musimy udać się do naszego wnętrza i w cichym kąciku nasłuchiwać Bożego w nas głosu i obserwować myśli nasze, a otrzymamy w nich właściwe wyjaśnienie w duchowym sensie, które pokazuje co zmienić, co czynić, nie szukając winy pośród ludzi a jedynie w nas samych w naszym postępowaniu.

Bóg przemawia do nas ludzi za pomocą symboli, wydarzeń lub porównań, a taraz dwa fakty: Samolot rozbija się w dniu w którym obchodzono rocznicę śmierci papierza, w niedzielę mają się odbyć uroczystości pogrzebowe a tu wybucha wulkan i chmury pyły już w sobotę osiągają tereny Polski uniemożliwiając lądowanie samolotów z goścmi z całego świata (ludźmi) co to wszystko ma znaczyć co chce nam Plakom powiedzieć?

Papierz symbol dla Boga (Wiekuistego) na którego się powinno zwrócić wiecej uwagi jak na ludzi (śmiertelnych, przemijalnych). Czy nauki i intencje papierza Polska zgodnie z jego życzeniem w latach po jego śmierci spełniła .. gdyż były to też Boże intencje, które papież jako jego narzędzie do nas jedynie wypowiedział. "Wzajemna miłość, życzliwość, jedność, braterstwo"

Zginęła głowa państwa oraz wszyscy którze je reprezentują ... czy może Bóg chciałby aby On w Chystusie stał się tak naprawdę Głową i Sercem państwa, a ludzie prowadzący kraj jedynie jego dobrymi sługami ... odstąpienie od kultu człowieka, hołdowania śmiertelnikom ... ludziom a skierowania się na Boga ... Ojca i stworzyciela całego narodu. Ta chmura nad Polską w dniu uroczystości ... symbol na to że nie zrozumiano właściwie symboliki wydarzenia w Smoleńsku i dalej szuka się prawdy w tym świecie i pośród ludzi a nie u Boga.

 

Pamiętacie słowa świętej Siostry Faustyny Kowalskiej:

Gdy modliłam się za Polskę usłyszałam te słowa:

Polskę szczególnie umiłowałem ... a jeśli posłuszna będzie Woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na przyjście Moje"

 

sobota, 17 kwietnia 2010, fdchry

Polecane wpisy